Pompy Ciepła

Zewnętrzne pompy ciepła

Jeśli nie macie Państwo możliwości wykonania na swojej działce kolektora gruntowego
poziomego lub sond pionowych, wtedy powinniście się zdecydować na pompę ciepła
zasilaną powietrzem zewnętrznym.W dzisiejszych czasach zewnętrzne pompy ciepła pokrywają zapotrzebowanie na ciepło przez cały rok, to mimo wszystko jej zastosowanie przynosi ekonomiczne korzyści. Gdy temperatura powietrza zewnętrznego spadnie do około -25 stopni C, ładunek energii jaki jest w nim zawarty jest zbyt mały, aby zapewnić pompie ciepła zasilanie o odpowiednio wysokim wydatku mocy i wskaźniku sprawności. Z tego punktu widzenia możliwe jest zastosowanie dodatkowego źródła ciepła (np. kotła olejowego, gazowego, elektrycznego), którego zadaniem będzie pokrycie zapotrzebowania na ciepło w szczytowych momentach.

Powyższa konieczność współpracy pompy ciepła na powietrze zewnętrzne z dodatkowym urządzeniem grzewczym, czyni ją doskonałym rozwiązaniem do obniżenia kosztów w już istniejących kotłowniach zasilanych głównie prądem, olejem lub propan-butanem.

Pozwoli to na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 50% dzięki czemu czas amortyzacji wydatku na pompę ciepła będzie stosunkowo krótki.