Oferta
SCHNICKS as

OKNA SCHÜCO z tworzyw sztucznych - skuteczność systemu podwójnego uszczelnienia


Doświadczenie konstrukcyjne
gwarancja wysokiej jakościW każdym oknie SCHÜCO są zawarte efekty ponad czterdziestu lat innowacyjnych - często pionierskich - prac konstrukcyjnych firmy SCHÜCO. Precyzyjne opracowane ościeżnice i skrzydła okienne z podwójnymi uszczelkami dociskowymi są wzmocnione wewnątrz kształtownikami ze stali. Części ram tworzą wewnątrz złożony system komór, który nadaje oknom dużą stabilność i zapobiega utracie ciepła. Szyby izolacyjne są osadzone obustronnie w uszczelkach przyszybowych.Zalety systemu AS

Rezygnacja z uszczelki środkowej w systemie AS i osadzenie w ościeżnicy - od zewnątrz - oraz w skrzydle okiennym - od wewnątrz - uszczelek dociskowych gwarantuje nie tylko idealną szczelność, lecz także łatwość utrzymania czystości w przestrzeni pomiędzy ramami okien. Uszczelki dociskowe, uformowane w kształcie litery V, są wykonane z materiału EPDM najwyższej jakości; są one odporne na wpływy atmosferyczne i zachowują trwale swoją elastyczność.

Wartości doświadczalne - potwierdzeniem jakości okien SCHÜCO

Najwyższa odporność na     warunki klimatyczne -
grupa C wg DIN 18055
Zachowanie pełnej szczelności przy prędkości wiatru dochodzącej do 100 km/h i przy wysokości budymku równej 100 m.
Ogromna szczelność spoin Współczynnik a = 0,1 m3/(h-m) = wielokrotnie lepszy niż wymagany
Doskonała izolacja cieplna Wartość izolacyjna ram 1 wg DIN 4108
Skuteczna izolacja
akustyczna (klasa 6)
Najwyższa klasa izolacyjności akustycznej (dźwiękochłonność > 50db)

Wygląd do stabilności
i zdolności izolacyjnych
konstrukcji ASSystem AS skrzydło okienne
o przemieszczonej
w stosunku do ościeżnicy
powierzchni zewnętrznej

A. Uszczelki dociskowe - osadzone od wewnątrz i od zewnątrz skutecznie chronia przed wilgocią i przeciągami.
B. Szyba izolacyjna - zwykle o grubości 24mm. W przypadku zwiększonych wymagań w odniesieniu do izolacyjności cieplnej oraz dźwiękochłonności istnieje mozliwość stosowania szyb większej grubości - odpowiednio do zwiększonych wymagań.
C. Ukośnie wyprofilowana listwa dociskowa szyby wraz z podobnie ukształtowaną zewnętrzną częścią ościeżnicy gwarantują dobry efekt optyczny i łudzące podobieństwo do tradycyjnego okna drewnianego.
D. Okapnik jako dodatkowy ochraniacz przeciw ulewnym deszczom (tylko przy skrzydle okiennym o powierzchni przemieszczanej).
E. Komory izolacyjne dodatkowe o doskonałych właściwościach tłumiących, stabilizujące ponadto konstrukcje okna.
F. Duże komory główne, do których wprowadza się zabezpieczone przed korozją wzmocnienia stalowe zapewniające wymaganą stabilność także większym oknom z tworzyw sztucznych.
G. Ościeżnice i skrzydła okienne o wysokiej jakości potwierdzonej badaniami kontrolnymi i gwarantowanej minimalnej grubości ścianek; trwałe, stabilne, wytrzymjące duże obciążenie mechaniczne i są odporne na warunki atmosferyczne.